تماس 021-56587600

مبلمان شهری

مبلمان شهری به مجموعه اجزایی گفته می شود که در محیط شهری نهاده شده و برای استفاده عموم و رفع نیازهای شهروندان در زمینه های مختلف کاربرد دارد. علاوه بر کاربردهای عملی وسایل  ، این اجزا زیبایی و جذابیت را به فضای شهری می بخشد که نیازمند طراحی و احرای صحیح برای تاثیرگذاری هرچه بیشتر و مناسب تر است. در واقع نقش اساسی مبلمان شهری در فضای شهری به وجود آوردن اماکنی است که زبان ناطق انسان و فضای زیبای شهری باشد.

برای سامان بخشیدن به زندگی شهری و پاسخگویی به نیازهای متعدد شهروندان ، به عناصر و وسایلی نیاز است تا همچون اثاث خانه که امکان زندگی را در فضای محصور میان دیوارها فراهم می کنند ، امکان گذراندن زندگی در فضاهای باز عمومی شهر را فراهم آورند و جریان ، حرکت ، سکون ، تفریح ، امنیت و جز اینها را تنظیم کنند. اصطلاح رایج این وسایل و عناصر مبلمان شهری است که در فضاهای همومی مورد استفاده قرار می گیرند ، اینگونه عناصر هم جنبه کاربردی در خدمات شهری دارند و هم در زیبا سازی شهر موثرند.

مبلمان شهری یا اثاث شهری همچون آبنما ها ، تندیس ها و درختان تزئینی و گلدان ها ، باجه های تلفن ، گلفروشی ها ، روزنامه فروشی ها ، ایستگاه های اتوبوس ، نیمکت ها ، چراغ های برق ، محل نصب پوستر و اعلانات ، صندوق های پست ، ظروف جمع آوری زباله ، ندره ها و کف سازی ها ، که محل قرار گیری و طرح آنها دارای اهمیت ویژه ای است ، در زیبایی و مظاهر بصری شهری تاثیر بسزایی دارد.

اثاثه ، جمع اثاث به معنی وسایل و لوازم زندگی است و اثاثیه ، صورتی غلط ولی مصطلح از اثاثه ، تجهیزات ، جمع تجهیز در مفهوم آراستن و بسیج کردن و بیشتر به وسایل ساز و برگ نظامی اطلاق می شود. مبلمان شهری واژه ای فرانسوی به معنای مجموعه اثاثه و دکوراسیون یک محل است.

مبلمان شهری به مجموعه وسیعی از وسایل ، اشیا ، دستگاه ها ، نماد ها ، خرده بناها ، فضاها و عناصری گفته می شود که چون در شهر و خیابان و در کل فضای باز نصب شده اند و استفاده عمومی دارند به این اصطلاح  معروف شده اند. تحهیزات شهری اصولا شامل عناصری است که در معرض دید عموم قرار دارند و در المانهای اصلی شهر به کار گرفته نی شوند.

منظور از تجهیزات خیابانی مجموعه وسایل و عناصری است که در خیابان ها و دیگر فضاهای شهری برای ایجاد ایمنی ، آسایش ، حفاظت ، زیبایی ، راحتی ، راهنمایی ، پاکیزگی ، بهداشت و غیره به کار گرفته می شود. تجهیزات خیابانی را می توان به سه دسته عمده تقسیم کرد : تجهیزات کاربردی ، تجهیزات ایمنی و آسایش و جهیزات زیباسازی

مبلمان شهری شامل عناصری می شود که اولا در فضای باز عمومی شهر مکانیابی می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند و ثانیا وجود آنها در فضای شهری به نیازی از نیازهای شهروندان پاسخ می دهد.

مبلمان شهری یا اثاثه شهری اشیایی هستند که به منظور آسایش و راحتی ، ارائه اطلاعات ، کنترل حرکت ، حفاظت و بهره گیری توسط استقاده کنندگان در فضاهای شهری مستقر شده اند.

 1. وسایل بازی کودکان
 2. مجموعه بازی کودکان
 3. مجموعه بازی پلی اتیلن
 4. مجموعه بازی تور و طناب
 5. مجموعه بازی مدرن
 6. وسایل بازی مهدکودک
 7. ست بدنسازی پارکی
 8. ست ورزشی شهری
 9. تجهیزات پارکی
 10. نیمکت پارکی
 11. سطل زباله پارکی و سطل زباله شهری

با بالاترین کیفیت و داشتن علامت استاندارد ایران و استانداردهای کیفیت جهانی در خدمت هموطنان عزیز می باشد.

این شرکت فروش مبلمان شهری با کیفیت را رسالت خود می داند زیرا اعضای این شرکت خود از شهروندان این شهر و کشور هستند و استفاده کننده این امکانات ، به علاوه چهره زیبای شهر برای تمامی افراد حاضر در جامعه بسیار حذاب و شادی آور می باشد.

شرکت تولیدی آبان با داشتن واحد مستقلی در کنار خود به عنوان گروه صنعتی آبان با داشتن گواهینامه های کیفیتی متفاوت و همچنین گواهینامه حفظ محیط زیست تولیداتی در خور شما هموطنان عزیز ارائه می دهد.